Informacje dla Pacjentów

W tym dziale zamieszczamy wszelkie ważne dla naszych Pacjentów aktualności. Pojawiają się tutaj między innymi informacje o nowo tworzonych grupach terapeutycznych, nadchodzących wydarzeniach, oraz nowych usługach jakie oferuje nasza placówka.

GRUPY TERAPEUTYCZNE

TERAPIA GRUPOWA

Uwaga! Zapraszamy i przyjmujemy zgłoszenia do nowej edycji - Grupy rozwoju osobistego - metodą psychodramy wg Moreno. Czas trwania: luty 2019 do styczeń 2020

MIEJSCE:

NZOZ EgoMedica Centrum Zdrowia Psychicznego

ul.Orkana 139 B, Częstochowa

Grupa przeznaczona jest dla osób, które mają już za sobą jakieś inne formy pracy własnej (terapię indywidualną, terapię grupową) lub są w jej trakcie (w tym przypadku uczestnictwo w grupie jest możliwe jedynie w porozumieniu z dotychczasowym terapeutą).

Uczestnictwo w tej grupie możliwe jest również dla osób szkolących się w psychoterapii  i potrzebujących odbycia lub uzupełnienia terapii własnej.

CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:

Grupa spotykać się będzie raz w tygodniu we wtorki od godziny 16.30 do 20.00. Okres trwania pracy grupy przewidziany jest na 12 m-cy (przerwa wakacyjna: VII i VIII).

KOSZT:

Jedno spotkanie - 120 zł  (koszt miesięczny uzależniony jest zatem od liczby spotkań – zazwyczaj 4 spotkania x 120 zł)

FORMA:

Grupa psychodramy ma charakter zamknięty tzn. jej skład jest stały w trakcie całego cyklu. W okresie wakacji grupa zawiesza swoją aktywność.

PROWADZĄCY:

dr Monika Wiktor - lekarz psychiatra, certyfikowana psychoterapeutka z certyfikatami SNP PTP, trener i terapeuta psychodramy Europejskiego i Polskiego Instytutu Psychodramy. Jest ordynatorem Dziennego Oddziału Leczenia Nerwic.

Małgorzata Nitecka - psycholog, psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii, ukończony kurs I st. Psychodramy, w trakcie szkolenia II st.  Psychodramy, trener warsztatu (certyfikat PTP)

Osoby zainteresowane uczestnictwem  proszone są o kontakt:

dr Monika Wiktor - tel.: 606 425 765

Małgorzata Nitecka - tel.: 508 746 874

Aby zapewnić grupie optymalne warunki pracy udział w niej poprzedzają kwalifikacje:

 • Indywidualna konsultacja kwalifikująca do grupy (bezpłatna)
 • Grupowe spotkanie wstępne („Spotkanie z psychodramą”) dla osób rozważających udział w psychodramie, w trakcie którego osoby zainteresowane mogą zapoznać się  z metodą psychodramy, doświadczyć jej przed podjęciem decyzji o udziale w grupie. Grupowe spotkanie z psychodramą odbywa się kiedy zbierze się minimum 10 osób chętnych. (koszt 120 zł, czas trwania - 4h)

Możliwe jest wcześniejsze rozpoczęcie grupy (jesień 2018) w momencie gry zbierze się odpowiednia ilość osób.

Popołudniowa Grupa Terapeutyczna płatna.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w środy w godzinach: 17.00 – 19.15.

Grupa przeznaczona jest dla osób w wieku 20 – 50 lat, które:

 • doświadczają trudności w relacjach z bliskimi i/lub w środowisku zawodowym;
 • cierpią z powodu depresji, lęku, złości i innych silnych emocji;
 • zmagają się z problemami zdrowotnymi, które najprawdopodobniej mają podłoże psychologiczne;
 • czują się osamotnione i zagubione;
 • nie akceptują siebie, mają niskie poczucie własnej wartości;
 • chciałyby pogłębić rozumienie siebie i swoich relacji z ludźmi;
 • chciałyby tworzyć bardziej satysfakcjonujące związki;
 • chciałyby lepiej radzić sobie ze stresem i niepewnością.

Wstępnie umawiamy się z pacjentami, że terapia w grupie będzie trwała 12 miesięcy, ale istnieje możliwość jej przedłużenia. Sytuację każdego pacjenta rozpatrujemy indywidualnie.

Grupa liczy 10 osób i jest półotwarta, co znaczy, że pacjenci, należący do niej, są na różnym etapie leczenia. Gdy jeden z pacjentów kończy terapię, na jego miejsce przychodzi kolejny.

Koszt miesięczny: 240-300 zł – w zależności od liczby spotkań w miesiącu (koszt jednego spotkania wynosi 60 zł).

Grupa prowadzona jest przez dwóch doświadczonych terapeutów:

Andrzej Dittmer - dyplomowany psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończył czteroletnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym - rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajmuje się psychoterapią dorosłych i młodzieży w gabinecie prywatnym oraz prowadzi terapię grupową.

Alicja Szuchnik – psycholog, psychoterapeuta. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i czteroletniej szkoły psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w CZP EgoMedica oraz w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom "Skrawek Nieba". Prowadzi terapię grupową oraz indywidualną w gabinecie prywatnym.

Zainteresowanych uczestnictwem w grupie zapraszamy na konsultacje.

Informacje i zapisy:

Alicja Szuchnik - 691 913 993

Andrzej Dittmer - 502 373 615

Grupa Szkoleniowa Psychodramy 1-go Stopnia.

Stowarzyszenie Polski Instytut Psychodramy organizuje pierwszą we Wrocławiu grupę szkoleniową 1-go stopnia psychodramy Moreno. Planowany termin seminarium wstępnego to: 25-27 listopada 2016 r.

Trenerzy prowadzący:

Monika Wiktor (tel. 606 425 765)

Jacek Syguda (tel. 606 667 841)

Informacje organizacyjne oraz program szkolenia są dostępne na stronie www.psychodrama.pl oraz u trenerów prowadzących szkolenie.

Zgłoszenia należy przysyłać do Ariadny Romejko-Borowiec Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

formularz zgłoszeniowy w zakładce "grupy szkoleniowe" na stronie Stowarzyszenia Polskiego Instytutu Psychodramy.

Bezpłatna Popołudniowa Grupa Terapeutyczna.

Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach: 16.30 – 18.30 z półgodzinną przerwą.

Grupa przeznaczona jest dla osób w wieku 20 – 50 lat, które:

 • doświadczają trudności w relacjach z bliskimi i/lub w środowisku zawodowym;
 • cierpią z powodu depresji, lęku, złości i innych silnych emocji;
 • zmagają się z problemami zdrowotnymi, które najprawdopodobniej mają podłoże psychologiczne;
 • czują się osamotnione i zagubione;
 • nie akceptują siebie, mają niskie poczucie własnej wartości;
 • chciałyby pogłębić rozumienie siebie i swoich relacji z ludźmi;
 • chciałyby tworzyć bardziej satysfakcjonujące związki;
 • chciałyby lepiej radzić sobie ze stresem i niepewnością.

Czas trwania terapii to 6 miesięcy. Grupa liczy ok 12 osób i jest półotwarta, co znaczy, że pacjenci, należący do niej, są na różnym etapie leczenia. Gdy jeden z pacjentów kończy terapię, na jego miejsce przychodzi kolejny.

Koszt miesięczny: bezpłatnie (refundowana przez NFZ).

Grupa prowadzona jest przez dwóch doświadczonych terapeutów:

Andrzej Dittmer - dyplomowany psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończył czteroletnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym - rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajmuje się psychoterapią dorosłych i młodzieży w gabinecie prywatnym oraz prowadzi terapię grupową.

Katarzyna Ogrodniczak

Zainteresowanych uczestnictwem w grupie zapraszamy na konsultacje. Informacje i zapisy w Rejestracji - tel.: 34/3662881

OPIEKA ŚRODOWISKOWA

W Centrum Zdrowia Psychicznego EgoMedica proponujemy leczenie środowiskowe obejmujące wiele form oddziaływań leczniczych i terapeutycznych odnoszących się do chorego oraz jego najbliższego otoczenia (rodziny). Nasza oferta skierowana jest do pacjentów przewlekle leczonych psychiatrycznie oraz ich rodzin.

Celem Zespołu Leczenia Środowiskowego jest zapewnienie dostępności różnorodnych form oddziaływań psychiatrycznych oraz psychologicznych.

W tym:

 • Postępowanie diagnostyczno-psychiatryczne i psychologiczne
 • Leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne
 • Postępowanie rehabilitacyjne
 • Badania kontrolne i konsultacyjne
 • Psychoedukacja, terapia psychologiczna oraz pozostałych form wsparcia niezbędnych w procesie zdrowienia

Celem pracy naszego zespołu jest również skrócenie czasu hospitalizacji pacjenta, zastępując ją siecią połączonych usług leczniczych, w tym także w środowisku domowym pacjenta. Zespół prowadzi leczenie w miejscu zamieszkania osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, które ze względu na charakter objawów, trudności w codziennym funkcjonowaniu i niedostateczne oparcie społeczne nie mają możliwości skorzystać z pomocy ambulatoryjnej, a nie wymagają pobytu w oddziale psychiatrycznym.

Leczenie środowiskowe jest przeznaczone dla osób o długotrwałym przebiegu takich schorzeń psychicznych jak: schizofrenia, zaburzenia schizotypowe, urojenia, depresja, mania, zaburzenia psychiczne wynikające ze schorzeń fizycznych (otępienie, choroba Alzheimera), a także dla pacjentów dotychczas niezdiagnozowanych. Zespół zajmuje się leczeniem osób dorosłych, tj. od 18 roku życia

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Tel.: (34) 366 28 81

DEPRESJA POPORODOWA

Usługa medyczna skierowana do wszystkich kobiet, które po porodzie:

 • nie potrafią odzyskać radości życia
 • odczuwają smutek
 • płaczą
 • nic ich nie cieczy
 • cierpią na bezsenność

Jeśli jesteś taką kobietą i rozpoznajesz u siebie powyższe objawy zadzwoń do nas a nasza lekarka nieodpłatnie przyjedzie do Ciebie do domu.

Telefon: (34) 366 28 81

Pamiętaj! Depresję poporodową można leczyć!

CENNIK

Za udostępnienie dokumentacji medycznej w postaci odpisów, wyciągów lub kserokopii Centrum pobiera opłatę. Opłaty za udostępnienie dokumentacji medycznej ustalają Wspólnicy, zgodnie z Ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Maksymalna wysokość opłaty za:

 • jedną stronę wyciągu albo odpisu dokumentacji medycznej – wynosi 8 zł (nie przekracza 0,002 przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa wyżej)
 • jedną stronę kopii albo wydruku dokumentacji medycznej - wynosi 0,30 zł (nie przekracza 0,00007 przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale, począwszy od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych)
 • udostępnienie dokumentacji medycznej na informatycznym nośniku danych - wynosi 1,60 zł (nie przekracza 0,0004 przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa powyżej). 
PYTANIA I ODPOWIEDZI